1. Nový plášť môžete obložiť nehorľavou tepelnou izoláciou, čím zamedzíte kondenzovaniu pár pri rozkurovaní, čo váš komín udrží dlhšie čistejší.
2. Na kvalitný ťah komína má vplyv aj kvalita betónovej komínovej hlavy a aj jej rozmery. Pri betónovaní je hlavu dobré vystužiť oceľovými roksorovými prútmi s priemerom 6 mm, ktoré zabránia jej neskoršiemu popraskaniu.
3. Osadená hlava by sa mala lícovať zarovno s murivom. Komínové hlavy, ktoré presahujú okraj muriva, ho síce chránia proti dažďu, ale zároveň, v porovnaní so zalícovanými hlavami, znižujú ťah komína.
4.. Komínové striešky nie sú pre slovenské komíny príliš tradičné, pomaly si ale ne zvykáme, pretože už mnohí pochopili ich opodstatnenie. Kovové striešky nad komínom totiž zabraňujú prieniku dažďovej vody a snehu do prieduchu komína. Zrážková voda sa totiž v komíne mieša so sadzami a tiež agresívnymi spalinami a v tejto zmesi je schopná nadmieru pôsobiť na murivo prieduchu či pätu komína a silne ich poškodzovať.
Namontovať komínovú striešku sa oplatí najmä v prípade, že sa jedná o komín na chate alebo nepravidelne obývanej nehnuteľnosti.
Mohlo by vás tiež zaujať:
Obrátený ťah komína nie je neriešiteľný problém
Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Komíny
© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk
Foto: www.sbs-venn.de