Hydroizolačné nátery zabraňujú prenikaniu vlhkosti a vody. Všetky hydroizolačné nátery vytvárajú trvale pružnú hydroizolačnú vrstvu, ktorá odoláva aj tlakovej vode a má vysokú priľnavosť k podkladom. Hydroizolačné náterové hmoty sa vyrábajú na báze vody, tmelu, cementu, asfaltu, akrylátov a podobne. Predstavíme si dva najpoužívanejšie druhy.
Jednozložková exteriérová a interiérová náterová hmota - po zaschnutí hmoty sa vytvorí vysoko elastický, tesný, vodeodolný náter s dobrou priľnavosťou k podkladu. Táto hmota je určená na vykonávanie hydroizolačných náterov pod keramické obklady a dlažbu v interiéroch a exteriéroch budov: balkóny, terasy, lodžie, mokré priestory, kúpeľne, sprchy, toalety, práčovne, pivnice, kuchyne, umyvárne a pod. Aplikuje sa na podklady: betón, cementové , vápenno-cementové omietky, murivo s plnou škárou, steny zo silikátových aj pálených tehál a pórobetónu. Podlahy betónové, cementové a anhydritové. Pre zvýšenie účinnosti sa vkladajú do rohov, kútov a dilatačných škár tesniace pásy a priechody.
Dvojzložková exteriérová a interiérová náterová hmota - dvojzložkový, hydroizolačný náter, na báze cementu. Po vytvrdnutí vytvára hydroizolačnú membránu. Vhodná pre nátery základov stavieb, pod obklady a dlažby, hydroizoláciu balkónov, terás a lodžií, nádrží na úžitkovú vodu, izoláciu pivničných priestorov, oporných múrov, antikorózne nátery oceľových konštrukcií. Do skladby vykurovaných podláh pod aj nad vykurovacie médium.
Foto: bsk-group.ru
(i.n.)