ÚvodHrubá stavbaIzoláciePred odhlučnením bytu

Pred odhlučnením bytu

zvukovoizolačné dvereAk ste sa rozhodli vyriešiť raz a navždy hluk prichádzajúci od susedov, mali by ste začať zmeraním skutočnej hladiny zvuku. Odborníci dokážu hluk nielen zmerať, ale i posúdiť zvukovoizolačné vlastnosti stavebných konštrukcií vášho bytu a na základe zistení presne stanoviť, aký typ odhlučnenia bytu by bol pre váš byt najúčinnejší.

 

Čo je teda dôležité pri  odhlučnení bytu?

 

Odborná firma by vám dokázala vypracovať aj návrh všetkých úprav či dokonca odborný projekt a vedela by odhlučnenie zrealizovať.

 

Hodnota hluku v obytnom dome by sa cez deň mala pohybovať maximálne do 60 dB a v noci klesnúť pod jej polovičnú hranicu.

 

Ak sa nazdávate, že vám pomôže odhlučniť napr. len strop, či stenu susediacu s hlučným susedom, z výsledkom takéhoto čiastočného odhlučnenia bytu nebudete pravdepodobne spokojní.

 

Ak však chcete skutočne začať, mali by ste začať pri vchodových dverách, ktoré sú často jedným z najzraniteľnejších bodov.  Vchodové dvere by mali nielen chrániť váš byt pred nevítanými hosťami, ale by mali mať aj kvalitné zvukovoizolačné vlastnosti. Mali by vás oddeľovať od často využívaných spoločných priestorov obytného domu a naopak, zachovávať aj vaše súkromie smerom von.

 

Všeobecne platí, že čím sú dvere ťažšie, tým lepšie zvuk izolujú. Ale rovnako dôležité ako kvalita dverí, je aj ich osadenie v dvernom otvore a tiež utesnenie škár. Bežné dvere majú izoláciu cca okolo 23 dB. Ak sa rozhodnete pre dvere so špeciálnymi akustickými vlastnosťami, ochránia vás približne od hluku do 42 dB.

 

Foto: www.wohnen.pege.org

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

7957