ÚvodDomy a bytyTypy domovDom, ktorý dokonale splynul s prírodou

Dom, ktorý dokonale splynul s prírodou

Pri bilancovaní netradičných stavieb roku 2019 nebol opomenutý ani  futuristický dom, ktorý vyrástol v Moskve. Aj keď sa všeobecne tvrdí, že je pomerne ľahké postaviť dom, ktorý zapadne do okolitej prírody hlavne ak ju človek predtým upraví podľa svojich potrieb. Toto je však dielo hodné majstra. Budova ohraničená klenbami a osvetlená strešnými oknami dokonale zapadá do okolitej zelene a dokonca ju prekrýva. Interiér je ešte štýlovejší  ako exteriér, pričom jeho dizajn nenarúša jeho funkciu.

 

Dom, ktorý dokonale splynul s prírodou

 

Dom, ktorý dokonale splynul s prírodou

 

Tvorcovia opísali myšlienku takéhoto netradičného poňatia stavby ako metabolizmus organickej architektúry. V dôsledku nevýrazného prostredia bola základnou koncepčnou základňou integrácia budovy do umelo vytvorenej krajiny a neoddeliteľné spojenie architektúry s otvorenou stavbou areálu nádvoria.

 

Dom, ktorý dokonale splynul s prírodou

 

Toto je dialóg s kontextom prirodzeného poriadku. Projekt bol vytvorený s prihliadnutím na živý pohybujúci sa priestor pre ľudský život ako stvorenie a súčasť tohto charakteru. Je to spojenie biologických obrazov, inžinierstva a architektúry.

 

Dom, ktorý dokonale splynul s prírodou

 

Architektonické zloženie budovy sa vyvíja zvonka dovnútra. Je prepojené s prostredím a je organickou architektúrou s filozofiou metabolizmu. Dočasné a trvalé komponenty sú jasne vysledované: rámec a meniaca sa podstata organizmu okolitého sveta, biológia architektúry, jednota architektonického a prírodného dizajnu.

 

Dom, ktorý dokonale splynul s prírodou

 

Vizuálna štruktúra ako prirodzené rozšírenie je kombinovaná do jedinej formy interakcie protikladov s futuristickou základňou architektúry, ktorá s ňou nie je v rozpore. Zároveň sa funkčné zóny súčasne rozlišujú a tvoria jeden celok, čím sa stierajú hranice medzi vonkajším priestorom a vnútorným priestorom. Zloženie architektúry sa voľne rozvíja. Prevláda myšlienka funkčného účelu, založená na harmonickom „prispôsobení“ projektu podmienkam jeho existencie a účelu. Táto myšlienka bola realizovaná s ohľadom na obmedzenia vizuálneho kontaktu z vonkajšieho rozvoja obce a výstavbu súkromnej zóny s vytvorenou terasou, krajinou a priľahlým vodným tokom v dôsledku uzavretého objemu budovy v pláne.

 

Dom, ktorý dokonale splynul s prírodou

 

 

Všetko je vyvážené ako v živom organizme: vonkajší priestor objektu je pretkaný interiérom obývacej izby, spálne a ďalších miestností. Kontinuitu vzájomného toku krajiny do budovy a budovy do krajiny umocňuje zelená strecha, na ktorej sa organizuje záhrada s drevinami a bylinami a umelým reliéfom.

 

https://betondetva.sk/sluzby/predaj-strkov/

 

 

Dodatočné spojenie s vonkajším priestorom je zabezpečené strešnými lampami orientovanými na pohyb slnka a dodávajúcim do vzduchu voľné svetlo a jemnú hru čiernych a bielych odtieňov. Futuristická architektúra ako prirodzené rozšírenie prírody. Základné riešenia interiéru sú princípom integrácie „domácej galérie“ do obytného priestoru.

 

https://betondetva.sk/sluzby/predaj-strkov/

 

Rám budovy je pozadie pre dekor a umenie, sochy, ozdobné prvky so skrytými japonskými motívmi, symbolické tvary. Každý kus nábytku sa interpretuje ako umelecké dielo. Panoramatické tvarované okná nebránia tomu, aby sa duša domu zamerala na „históriu“, ktorá sa vyskytuje v dome, a nezničia jediné architektonické pole, ktoré zahŕňa riešenie exteriéru - interiéru a krajiny. Umelecké predmety sú tiež zónovými prvkami obytných a neobytných priestorov a sú indikátorom smeru pohybu.

 

Dom, ktorý dokonale splynul s prírodou

 

Dom, ktorý dokonale splynul s prírodou

 

Dom, ktorý dokonale splynul s prírodou

 

Foto: Vasiliy Khurtin, Sergey Ananiev

Autor: Ivan Nôta

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

1921