Feng Shui dom je šťastný, ľudia v ňom sa cítia bezpečne, sú zdraví, silní, oplývajú optimizmom. Kto z nás netúži po harmonickom domove, plnom pohody a pozitívnej energie?
Po pracovnom dni plnom stresu sa zrejme všetci chceme vrátiť medzi vlastné štyri steny a cítiť sa nielen pohodlne, ale užívať si i pohody a relaxu. Ak sa zamyslíme nad filozofiou Feng Shui, nemalo by byt zložité, vytvoriť si práve takýto domov. Dnešná architektúra nám k tomu dáva široké možnosti. Stačí len poznať tie správne princípy a zásady učenia Feng Shui v architektúre jednoducho uplatniť.
Veľmi dôležitým faktom je, že filozofia Feng Shui by mala vstúpiť do plánovania nového domu, už pri hľadaní vhodného miesta pre jeho stavbu . Kladná energia akéhokoľvek miesta je totiž daná tromi veľmi dôležitými podmienkami.
Tou základnou podmienkou je vhodné umiestnenie domu do krajiny a ich vzájomná harmónia, potom nasleduje riešenie celkovej stavby a na treťom mieste je riešenie jednotlivých dispozičných častí interiéru. Všetky tri časti sú prepojené logikou a zákonitosťami prúdenia energií. Ak sa princípy Feng Shui skutočne dodržia vo všetkých ohľadoch, vytvoríme si domov, v ktorom nájdeme pokoj a šťastie po všetkých stránkach.
Dom postavený na princípoch Feng Shui je nás schopný ochrániť pre nepríjemnosťami či nebezpečím, únavou, chorobami, úrazmi alebo dokonca vykradnutím. Dokáže nás uviesť do dobrej finančnej situácie, či dokonca podporiť náš úspech v zamestnaní.
Pokiaľ sa architektovi skutočne podarí vytvoriť harmonický domov, aj tu platí predpoklad, že dobrá energia Čchi, ktorá prúdi domom, nebude neskôr narušovaná nevhodným správaním jeho obyvateľov.
Štýl feng shui je vraj možno aplikovať i v kuchyniach drevených a vidieckych domov.
Foto: www.akiley.ru, www.dom-feng-shui.ru, ww.azialand.ru, www.stroycar.com