ÚvodHrubá stavbaStavebný materiálOdpoveď na otázku ohľadom hydroizolácie budov sa volá IZONIL

Odpoveď na otázku ohľadom hydroizolácie budov sa volá IZONIL

Každá stavba rieši problém s izoláciou. Okrem tepelnej a zvukovej je dôležité nepodceňovať ani hydroizoláciu, pretože ak sa do stavby dostane vlhkosť a voda, máme zamiesené na veľký problém. Trebárs taká pleseň nebýva tou najkrajšou ozdobou a môže nám spôsobiť vážne zdravotné problémy.

 

Odpoveď na otázku ohľadom hydroizolácie budov sa volá IZONIL

 

Hydroizolácia, ako názov napovedá, je izolačná technológia, ktorá zabraňuje vode prenikať do muriva zvonku aj zvnútra a vytvárať živnú pôdu pre vznik plesní. Vlhkosť môže vstúpiť strechou, základmi aj cez plášť budovy. Hydroizoláciu je nutné použiť napríklad proti vzlínaniu vlhkosti zo základov do muriva, na izoláciu balkónov či terás, aby sa stekajúca voda nevsakovala do plášťa, tiež je hojne využívaná pri izoláciu kúpeľní a všetkých vnútorných priestorov, kde je riziko zvýšenej vlhkosti. V neposlednom rade je hydroizolácia využívaná pri stavbách vodných nádrží, septikov alebo bazénov, aby sa zamedzilo nežiaducemu úniku vody. Popredné miesto v obľúbenosti medzi stavbármi, nielen čo sa týka funkčnosti hydroizolácie, ale aj nákladov na jej prevedenie, patrí sanačnej vodeodolnej omietke s názvom IZONIL.

 

Hydroizolačný systém IZONIL je definovaný ako hydroizolačná paropriepustná omietka. Tento názov vzbudzuje dojem, že je určený len na zvislé steny. Omyl. Výrazným benefitom systému IZONIL je, že sa dá použiť aj na horizontálne podklady (betónové podlahy a betónové strechy). Hydroizolačná paropriepustná omietka  IZONIL je totiž pochôdzna. Ďalšie príjemné zistenie je, že na dokonalú izoláciu podlahy (aj stien) postačí len 2 centimetre hrubá vrstva systému IZONIL.   Aplikovaním tejto vrstvy v horizontálnom pohľade získate rovnú plochu,  vzhľadovo podobnú betónovej podlahe, ktorá  bude odolná voči vodnému tlaku 1 bar s prienikom vody menším ako 1 mm z pozitívnej aj z negatívnej strany.

 

Vrstva systému IZONIL navyše obsahuje veľké množstvo mikropórov, ktoré umožňujú extrémne vysokú paropriepustnosť a na druhej strane stopercentnú vodeodolnosť. Na vrchnú podlahovú vrstvu IZONIL môžete potom bez obáv položiť akýkoľvek druh podlahy, či už klasickú drevenú, plávajúcu podlahu, pásy linolea, parkety, laminátovú podlahu a iné.

 

Odpoveď na otázku ohľadom hydroizolácie budov sa volá IZONIL

 

IZONIL je definovaný ako suchá priemyselne vyrábaná vodonepriepustná a paropriepustná omietková zmes na báze Portlandského cementu, kremičitého piesku a unikátnej prísady (Izocomponent) vystužená PP vláknami na vonkajšie a vnútorné použitie.

 

Každá budova je permanentne vystavená pôsobeniu poveternostných podmienok, zemnej a vzdušnej vlhkosti, výkyvom teplôt a zároveň je namáhaná aj staticky. Vlhkosť pôsobí na stavbu deštruktívne a problémy s ňou je nutné riešiť tak pri stavbe, ako i pri následnej rekonštrukcii. A preto je dokonalé zvládnutie hydroizolačných prác jedným z najdôležitejších krokov počas týchto technologických činností.

 

IZONIL je možné nanášať priamo na zvlhnuté murivo no veľký dôraz sa pritom kladie na prípravu podkladu. Pojem murivo v prípade aplikovania omietkovej zmesi IZONIL zahŕňa základné materiály. Sem patrí tehla, kameň, pórobetón a podobne  IZONIL v  žiadnom prípade nie je možné nanášať ho na polystyrén, minerálnu vatu, pôvodnú omietku. Omietka sa nanáša maximálne v troch vrstvách v celkovej hrúbke maximálne 30 mm.

Celková hrúbka omietky sa určí podľa stupňa zaťaženia muriva vlhkosťou. Pri dodržaní všetkých bodov odporúčanej práce s omietkou IZONIL ušetríte nielen čas, ale aj materiál a financie. Sila tejto revolučnej zmesi je v jednoduchosti práce a vynikajúcich výsledkoch pri sanácii starých vlhkých priestorov aj pri ochrane novostavieb proti vode.

Viac informácií: RBL TRADE s.r.o., sanačná omietka IZONIL

1351