ÚvodHrubá stavbaIzolácieKrok za krokom - vyriešte problémy s vlhkosťou

Krok za krokom - vyriešte problémy s vlhkosťou

Na hydroizoláciu a sanáciu vlhkého muriva je vhodné použiť správne materiály, ktoré budú murivo nielen vysušovať ale aj účinne a dlhodobo odvetrávať vlhkosť. Skvelým riešením je použitie vodeodolnej a paropriepustnej omietky, ktorá umožňuje dlhodobé riešenie odvetrávania vlhkých stien.

 

Krok za krokom - vyriešte problémy s vlhkosťou

 

Hydrofóbna omietka IZONIL je vďaka svojmu univerzálnemu použitiu vhodná do exteriéru aj interiéru. Je určená na hydroizoláciu a sanáciu pivníc, šácht a podzemných stavieb, rekonštrukciu omietok starých budov, dodatočnú hydroizoláciu a sanáciu navlhnutých stavieb. Vďaka odolnosti proti soli sa skvele hodí na hydroizoláciu soklových častí domu. Je vhodná na aplikáciu na vertikálne podklady na báze pálených tehál, pórobetónu, zdrsneného betónu, ale aj horizontálne podklady ako sú betónové podlahy a strechy.

 

PRÍPRAVA PODKLADU

Podklad sa pred nanesením hydrofóbnej omietky musí spevniť, očistiť od mastnoty, prachu, prebytočných častí starej omietky a iných nečistôt. Je dôležité očistený podklad navlhčiť a potom naň naniesť milimetrovú vrstvu cementového mostíka.

 

Očistená, pripravená stena

 

ZMIEŠANIE ZMESI S VODOU

Do suchej omietkovej zmesi pridáme predpísané množstvo vody. 4 – 4,7 litrov vody na jedno 25kg balenie. S vodou to nie je potrebné preháňať, aby sa nevyplavil IZOCOMPONENT.

 

MIEŠANIE OMIETKY Omietka sa mieša pomocou nízko otáčkového elektrického miešadla (500 – 600 ot/min), kým nevznikne hladká zmes. Omietka sa zo začiatku bude brániť styku s vodou. Celý proces trvá zhruba 5 minút.

Krok za krokom - vyriešte problémy s vlhkosťou

 

ODSTÁTIE OMIETKY

Po premiešaní je dôležité nechať zmes na 5 minút odstáť. Pred samotným nanesením je dobré zmes ešte raz premiešať po dobu 1 minúty.

 

NANESENIE OMIETKY

Do cementového mostíka sa nanesie vrstva hydrofóbnej omietky v požadovanej hrúbke. Omietka sa môže nanášať pomocou ručných nástrojov, alebo omietacieho stroja.

 

VYHLADENIE POVRCHU

Finálnu vrstvu omietky vyhladíme penovým hladidlom.

Nanesená omietka sa nechá vyschnúť po dobu minimálne troch týždňov pred realizáciou konečnej povrchovej úpravy (silikátové nátery, nátery na báze vápna)

Krok za krokom - vyriešte problémy s vlhkosťou

 

POZOR NA ŠÍRKU OMIETKY Hydrofóbna omietka sa nanáša maximálne v troch vrstvách v celkovej maximálnej šírke 45 mm. Pri nanesení jednej vrstvy je šírka v rozsahu 10 – 15 mm. Pred nanesením ďalšej vrstvy je potrebné predchádzajúcu vrstvu zdrsniť na lepšie uchytenie. Pri nanášaní viacerých vrstiev sa odporúča používať sklotextilnú sieťku.

Krok za krokom - vyriešte problémy s vlhkosťouHydrofóbna omietka IZONIL je vďaka vysokému obsahu mikropórov extrémne paropriepustná s vysúšacím efektom. Voda a vlhkosť môžu spôsobiť vážne problémy s celou stavbou, môžu sa ale aj negatívne podpísať na ľudskom zdraví vďaka vznikajúcej plesni. Omietková zmes IZONIL predstavuje dlhodobé riešenie pri ochrane stavieb pred vodou a vlhkosťou. Zloženie zmesi je na báze Portlandského cementu, kremičitého piesku a unikátnej prísady IZOCOMPONENT, celá zmes je vystužená PP vláknami. IZOCOMPONENT je vyrábaný z prírodných zdrojov a zabezpečuje výnimočné vlastnosti omietky. Vysoká paropriepustnosť a permanentné vysúšanie vlhkého podkladu je možné vďaka veľkému množstvu mikropórov. Neobsahuje žiadne toxické ani škodlivé látky, a vďaka certifikácii je vhodná na styk s pitnou vodou.

Viac informácií: RBL TRADE s.r.o., sanačná omietka IZONIL

1638