Povrchové úpravy verzus povrchové glazúry
Rozdiel medzi nimi vzniká už vo výrobe. Povrchové úpravy sa nanášajú na štandardnú keramickú glazúru. Naproti tomu povrchové vrstvy (glazúry) sa nanášajú už v prvotnej výrobe a prejdú fázou vypaľovania pri veľmi vysokých teplotách spolu s keramikou. Niektorí výrobcovia uvádzajú teplotu až 1 200 °C. Povrch takej vane je veľmi tvrdý a odolný proti poškriabaniu, má vyššiu životnosť a úžitkovú hodnotu. Aj napriek tomu si oba typy špeciálnych povrchov zaslúžia, aby ste dodržiavali zásady správneho používania, pretože by bola škoda ich nenávratne poškodiť.
Špeciálny povrch uľahčuje upratovanie a šetrí čas
Vaňa je obecne dominantou kúpeľne, a preto je dôležité sa správne o ňu starať. Na vani s povrchovou úpravou ani na vani so špeciálnou glazúrou nezostávajú kvapky vody a zásadne sa znižuje aj usadzovanie nečistôt, prachu a tvorba vodného kameňa. To však neznamená, že si ju už nemusíme všímať. Vane nie sú bezúdržbové – len výrazne ušetríte čas strávený zdĺhavým upratovaním.
Stop abrazívnym a agresívnym čistiacim prostriedkom
Správna starostlivosť je jednoduchá – vaňu stačí jednoducho omyť prúdom vody a handričkou ju preleštiť do sucha. Určite zabudnite na abrazívne a agresívne čistiace prostriedky (napríklad Savo a čistiace piesky). Tie na tieto typy povrchov nepatria, pretože ich nenávratne poškodia. Niekedy skrátka menej znamená viac.
Zaujali vás vane so špeciálnou povrchovou úpravou alebo glazúrou? V e-shope Sanitino.sk nájdete pestrú ponuku rôznych rozmerov a tvarov. Stačí si len vybrať.